Zmiana nastawienia. Czy to ważne?
Zły humor, rozdrażnienie, negatywne nastawienie do wielu tematów, nieustanne negowanie i… wiele innych rzeczy na nie. Każdego dnia walczymy ze światem, ale również z samym sobą. Co zrobić, aby żyło nam się lepiej? Jakie podjąć decyzję, aby świat był bardziej przyjazny? Odpowiedź jest jedna: zmiana nastawienia. Czy to ważne?
Zmiana nastawienia szansą na szczęście
Wiele opinii wydawanych przez nas jest pokłosiem naszego nastawienia, które nie zawsze generuje pozytywne emocje. Złe nastawienie do wykonywanych czynności powoduje komplikacje w ich wykonaniu – robimy wolniej, mniej dokładnie, bez zaangażowania. W tym wypadku nasza postawa i emocjonalne podejście ma bardzo duże znaczenie. Dzięki niemu możemy być wydajniejsi, a sama praca/zadanie będzie przyjemniejsze. Osobom pozytywnie nastawionym żyje się łatwiej. Uśmiech na twarzy, werwa w działaniu i pozytywne myślenie to gwarancja sukcesu. Warto o tym pamiętać podejmując kolejne wyzwania.
Samospełniająca się przepowiednia
Warto wspomnieć, że nasze podejście może być samospełniającą się przepowiednią. Dobre myśli przyciągają dobre czyny, podobnie jest z negatywnymi, które nie do końca mogą spełniać nasze oczekiwania. Gdy jesteśmy pozytywnie nastawieni do jakiejś czynności, rzeczy, zadania znacznie łatwiej nam się osiąga zamierzony cel. Przeszkody wydają się być mniejsze, a nasz zapał do ich pokonania pozwala na łatwiejsze podejmowanie wyzwań.
Zmiana nastawienia – co zrobić, aby je zmienić?
Po pierwsze odsuńmy na bok tzw. czarnowidztwo. Nie wnosi ono nic, poza stresem oraz brakiem zaangażowania. Starajmy się na bok odsuwać te myśli, które mogą być solą w oku lub przysłowiowymi kłodami rzucanymi pod nogi. Nastawmy się pozytywnie i oczekujmy tylko dobrych rezultatów powziętych działań.
Po drugie – uśmiechaj się. Uśmiech topi lód, niszczy bariery oraz wpływa pozytywnie na twój wizerunek. Zacznij się cieszyć życiem, a uśmiech sam pojawi się na Twoich ustach. Warto wspomnieć, że endorfiny pracują na naszą korzyść, dlatego poza uśmiechem śmiej się każdego dnia. Dobry żart, dowcipna historia… Nie ma znaczenia, ważne że jesteś zadowolony z życia.
Zmiana nastawienia – co jeszcze?
Podejmuj wyzwania – nie bój się nowych zadań. Zamiast marudzić, że znowu masz coś nowego do zrobienia potraktuj to jako okazję do nauki. Dzięki praktyce w nowej tematyce jesteśmy w stanie rozwijać się, zdobywać nową wiedzę i kompetencje. To idealna okazja do wyznaczania nowych, ambitnych celów.
Kolejną rzeczą, o której warto pamiętać jest zmiana otoczenia i towarzystwa. Samo złe nastawienie może wynikać, że aktualnie przebywasz wśród ludzi, którzy do Ciebie nie pasują. Staraj się wybierać radosne towarzystwo, które pomoże Tobie osiągać cele, a nie ludzi, którzy będą ciągnęli Ciebie w dół.
Myśl pozytywnie – wizualizuj przyszłość, ale tylko w dobrym kontekście. Wybierasz się na urodziny do znajomych i zakładasz, że będzie nudno? Zmień to – daj sobie czas, aby się przekonać jak będzie w rzeczywistości. Być może to będzie wyjątkowo dobry wieczór w gronie fantastycznych osób.
Podsumowanie
Zmiana nastawienia to szansa na dalszy rozwój, okazję do rozwoju oraz otwartości na nowe doświadczenia. Nowe projekty, liczne inicjatywy oraz energia – to szansa na realizację zamierzonych celów, ale również lepsze życie. Warto zmienić nastawienie, aby być szczęśliwszym człowiekiem.
Zobacz inne artykuły: KLIKNIJ TUTAJ